Nasza oferta dla ciebie

1. Renowacja cyferblatu (tarczy) - Od doku 1955 jest to naszą domeną. Tarcza jest pierwszą rzeczą, która wpada w oko. Dlatego jest to bardzo ważne by cieszyła nasze oczy. Metodą komputerową odtworzymy, w miarę możliwości każdą tarcze. Warto jednak przy tym pamiętać, że wymaga to nieraz dużo czasu, ponieważ z biegiem czasu tarcze są mocno poniszczone.

2. Renowacja koperty - koperta to obudowa zegarka. Ochrania tarczę oraz mechanizm czasomierza. Przy tym wszystkim wyglądem swoim dodaje piękna. Dlatego warto by zawsze lśniła lub była bez śladów korozji, użytkowania. Rozróżniamy koperty stalowe, mosiężne oraz złote. Te drugie są galwanicznie pozłacane lub chromowane.

3. Regeneracja wskazówek - wskazówki to najistotniejsze elementy zegarka - w końcu pokazują nam aktualny czas. Wskazówki różnią się od siebie wielkością, kształtem oraz stylem. W zegarkach występuje wskazówka godzinowa, minutowa oraz (ale nie zawsze) sekundowa. Miło jest sprawdzić czas, gdy widzimy piękne, bez oznak korozji wskazówki. Galwanicznie złocimy lub srebrzymy.

4. Koronka (wymiana) - koronki nigdy się nie odnawia. Koronka to element który służy do przestawiania wskazówek w celu zmiany czasu, ale również (w zegarkach mechanicznych) do nakręcania sprężyny w zegarku.

5. Szkło (wymiana) - szkieł również się nie odnawia. Jedynie co można zrobić, to wypolerować szkło, które jest wykonane z PLEXY. Szkło PLEXY, mineralne, szafirowe służy do ochrony części wizualnej zegarka (wskazówek, tarczy). Dlatego dobrze jest, aby było sprawne (nie uszczerbione, pęknięte).

6. Przegląd mechanizmu (zegarka) - to nic innego jak w przypadku mechanizmów z automatycznym naciągiem, czy też nakręcanych, odświeżenie wszystkich elementów odpowiednich za chód zegarka. Co to oznacza? W ramach przeglądu wchodzi: czyszczenie w kąpielach czyszczących wszystkich elementów, kasowanie luzów, oliwienie (smarowanie) oraz regulacja.

7. Regulacja mechanizmu - służy ona przestawieniu elementów zegarka odpowiednich za równomierny chód, do pozycji która pomoże wskazywać prawidłowy czas.

8. Paski i bransolety - posiadamy wielką gamę pasków i bransolet renomowanych firm. Każdy znajdzie coś dla siebie, a zegarek nabierze piękna.

9. Wymiana baterii - posiadamy również, większość rodzajów baterii. Zazwyczaj, w sprawnych zegarkach, baterie wytrzymują 2-3 lata.

10. Wymiana uszczelki - służą szczelności przed wodą i pyłem. W zegarkach wodoszczelnych należy je regularnie wymieniać.

Przykładowy cennik

Renowacja tarczy od 150 zł
Renowacja koperty od 120 zł
Renowacja wskazówek od 50 zł
Nowa koronka od 50 zł
Nowe szkło od 50 zł
Regulacja zegarka od 10 zł

Przegląd generalny:
Szwajcarskie od 250 zł
Rosyjskie od 150 zł

Wymiana baterii od 15 zł
Wymiana paska od 19 zł

Przesyłka (kurier) od 20 zł

Twója własna tarcza

Jeżeli chciałbyś mieć własną oryginalną tarczę, zrobimy to dla ciebie. Wystarczy jak prześlesz nam wzór tarczy w formacie Corel (.cdr). Prosimy też byś udzielił nam więcej szczegółów.

Formularz kontaktowy